KONST / Ramar / Ram 3707061
*
nr 370 7061
Ram
sekelskifte (skada/spricka/repa/nagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 00:11:29
1
300 kr
8/8 15:23:27
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nagg ram ramar repa sekelskifte skada spricka
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 370 7061
Ram
sekelskifte (skada/spricka/repa/nagg)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/8 00:11:29 | 1 | 300 kr |
| 8/8 15:23:27 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nagg ram ramar repa sekelskifte skada spricka
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41



